Online materjal

  1. Tahkuranna Mõisavalla taluperede Genealoogias esinevad perekonnanimed (1826-1938) [autor Mart Liira]
  2. 1782 Sauga valla 4. hingerevisjon (Pärnumaa) [Autor: Anneli Ojatamm]
  3. 1834 a. Sauga valla hingeloend (Pärnumaa) [Autor: Anneli Ojatamm]
  4. Seli valla (Tõstamaa) nimejuhataja Arhivaal 3755.1 sü 20, 21, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32 Seliste küla inimesed [Autor: Eve Jürgens]
  5. Pärnumaa rahvaloenduse materjalid Natuke ebatäpsed ja mitte täielikud! [Autor: Sirle Saluste]
  6. Pärnumaal (praeguse piiri järgi) pandud perenimed 1826 aastal [Autor: Anneli Ojatamm]

Taluperedele 1826a. antud (võetud) perekonnanimed, nende muutumised dokumentides ja algsete perekonnanimede eestistamine

Jrk Perekonnanimede algvorm 1826.a. Nimevormi muutused 1930-ndatel aastatel eestistatud perekonnanimed
1.AckermanAkkerman(n), Akerman(n)Aas, Aasma, Aasme, Aasmäe(?), Agar, Agarmäe(?), Arumäe. Avarmaa, Kose, Maasikrand, Peedi (1939)
2.AdamsonAdamsohnAasma (1939), Aaspalu, Arula, Avamäe, Murulauk
3.AnssonAnson, Antson, HansonAasloo, Aasver, Aedma, Ainsaar
4.BirckBirkSaare
5.BrackmanBra(a)kman(n)Lüllemets, Maidla, Pärnoja, Sootamm
6.BrandmannBrandmanTamme
7.BrückerBricker, BrikkerLausmaa, Pihlaste
8.DiedrichsonDidrichson, TiriksonAaslaid, Ainmaa, Järv, Kalda, Kaseväli, Kaubi, Kivismaa, Lepikmäe (1939), Raid, Tali, Talves, Tea(ae)ste, Teearu, Tidriksaar, Väljaots
9.EisenschmidEisenschmidtEelmäe (1939), Eeslaid, Eesmaa, Eesmäe, Eesnurm
10.Fischer Aljasmets, Lehemets (1937), Lehtmets(?), Lääne, Randma(?), Randva (1939)
11.FogelVogelArukäära(?), Lillemets, Vookalju (Pärnu), Voolaid (1937)
12.FriedrichsonFridrichsonAasa, Merila, Merilo(o), Soobik
13.FuchsFuks, VuksJärve, Kalda (Uulu), Lumi (1938), Maru(?), Männi (1939)
14.GerberGerbergSoovik
15.HansschmidHansschmidtHaasma, Haasmaa (1937), Haljak, Haljas(?), Haljasmaa(?), Haomets (1940), Hein,
16.HauswachterAusvalter, Gausvalter, Hausvalter, HauswalterAas, Tammeleht
17.Hening, Henning Abaja (1938), Heamäe, Helin, Heliste, Järve (1938), Koitma(?), Leinaste, Luur, Matsi (1938), Pärnat, Sügis
18.HindrichsonEndrekson, Endrikson, Hendrichson, Hendrikson, Hindrehson, HindriksonArukask, Aruväli, Heinla(?), Heinlaid(?), Hendla, Puure
19.HollandOllandHollas, Lumi, Meedla, Männi (1938), Olandi (1938), Pennuste, Roosileht, Sügis
20.JansonJaansonKaelussoo, Muhuste, Muruste
21.JohansonJohannson, Juhhanson(H)Aljas, Juhansoo, Jõe, Jõesalu, Merilaht, Suviste, Õismaa
22.Jürgenson Jürima (1939), Jürimäe (1939), Jürioja (1939), Lukk(?), Mäeoru (1939), Ojat(?)
23.KuhlmanKuhlmann, Kuulman(n)Kuulme
24.Lauer Koplikask, Lehtmäe, Loorand, Raid(?)
25.Leppik  
26.LuchkaLuhka 
27.Martinson, Märtinson Alviste, Eha, Laineste, Lume, Maide, Mardi, Mardimäe (1939), Mardisoo, Martinsoo, Martoja (1940), Maruste, Marvet, Murdla, Muruste (1940), Põldma (Uulu), Põldme
28.MattisonMad(d)isson, Madison, Mathi(e)senAim, Kuusemets, Lumilaid, Madissoo, Metsaoru, Mätlik, Raidma, Sipelgas(?Häädemeeste Sipelga)
29.MelderMillerKoordi, Mandre(1938),Millerand(?), Mölder, Purje (1940),
30.MengelMängelKase
31.MichelsonMichelsson, MihkelsonAava, Laanela, Laanemaa, Laanemets, Merimaa, Mihkelsoo, Mihkla, Nurmeste, Pärna, Saareleht
32.MittelmanMittelmannMere, Mihkelmaa
33.PelbergPellbergAava, Männiaru, Nõmme (1938), Ojasoo, Paluoja, Peitre, Pikla, Tali(?), Õismaa(?)
34.Peterson Pedaksoo (Reiu), Pirn (1938), Põllu, Pärna, Võsanurm
35.PranzPrantsRannula, Siig
36.Quell, QüllKwellKatvel (1939)
37.Saar  
38.SacksSaks 
39.SchoberSchoberg, SoberLaidvee, Randmaa, Salo, Salu (1937), Sooaru, Soomäe, Soomägi(?), Soon, Soopere, Sooväli, Sumeste(?), Suve (1940)
40.SimsonSimsohnSiimsoo, Sinimägi, Sinivälja
41.Strandson, StrandmanStrandmannAasa, Aas(a)mägi, Endreksoo (1939), Järvesaar (Uulu), Kaar (1937), Kaljurand, Lille (1938), Meri(e)laine, Meriste, Raid(?), Randma(a), Randme(?), Randmäe, Saare, Saareleht, Saarme, Saraste, Sare (1938), Tormilind, Õunapuu (1938)
42.Tiedemann  
43.Tomson Talvik, Toomela, Toomla, Võrk
44.Trembe, TrempeTrimpe, TrimpiAnvere
45.ViggerVigerLehtla
46.WachsWaks, VaksVeeväli
47.WierachWirrak, Virrak