Kutsusime seltsilisi Lydia Koidula muuseumi Koidulauliku sünnipäeva puhul lahtiste uste päevale. Muuseum on peale remonti oma kujundust täielikult muutnud, väga palju on virtuaalseid teabetahvleid jms. Tol päeval oli kohutavalt libe! Lydia sünnipäeva küünalt tuli süütama Diana ja Eve.
KOOSOLEKUT EI TOIMU!!!!
Järgmine koosolek toimub taas Ülejõe põhikoolis 31. oktoobril 2021 algusega 14.00 (mitte 13.00 nagu varem kokku leppisime) Siis saab ka tööl käiv seltsi liige meie üritusest osa võtta.
Täiendatud: üritus jäi Covidi tõttu ära
Seekord kohtume Ülejõe põhikoolis Diana klassis. Näitame pilte ja räägime sinna juurde osakonna väiksest sünnipäeva peost ning Tartumaal toimunud suvepäevadest. Korjame liikmemakse, peagi on oodata kodulehe ja postkasti kasutamise eest arveid. Tutvustame seltsi viimaseid laualehti ja aastaraamatut, On võimalik tellida, Eva Niglas saadab meile postiga.
Täiendatud: Sellel koosolekul näitame pilte meie osakonna juubelist ning Tartumaal toimunud suvepäevadest.
Toimus Tartu osakonna eestvedamisel EGeS suvepäevad Kodavere kihelkonnas Peipsiveere vallas. Töötoad Pala kultuurimajas jaotasid osalejad gruppidesse. Turgi talu pakkus maitsvat õhtusööki, kirjandusmuuseumi prouad rääkisid ringmängude ajaloost ning kutsusid kaasa mängima. Nalja sai palju! Kadedaks teeb, et Tartus on ERM, Nora, Kirmus – mis viga huvitavaid lektoreid leida! Öömaja pakkus Pala õpilaskodu. Teine päev möödus ratastel, külastasime Kolkja Kostja sibulatalu ja vanaveneusuliste muuseumi, Voronja kunstigaleriid ning lõunatasime kohalikus kalarestoranis, kus menüüs vaid kohaliku Peipsiveere road. Reisi lõpetasime Alatskivi lossis, mis on kaunilt restaureeritud, osa mööblist on viimaste lossiomanike järglastelt saadud. Eriti põnev on keldrikorruse vahakujude kamber, kus mõisa tähtsamad teenijad on piltide järgi modelleeritud.
Tähistasime Tiiu Laasme kaunis koduaias Pärnu seltsingu 25. aastapäeva.
Tänan Tiiut, kes kutsus mind osalema Pärnu Ülejõe Seltsi korraldatud loengule Nooruse Majja. Kolmapäeval, 26. mail esines Aldur Vunk loenguga "Kus tervitati Tallinnast
Pärnusse tulnud prominente keskajal, uusajal ja “Pätsi ajal." Oli väga huvitav!
Järgmine loeng on juba 2. juunil Nooruse majas algusega 18.00, teemaks: Rääma mõis — ordumeistri hobusekoplist eramõisaks ja linnaosaks (urbaniseerumise praktikum)
Osalesime esimesel virtuaalsel EGeS aastakoosolekul, täitsa huvitav kogemus!